Nacházíš se: Hlavní stránka»Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Pro snadnější sběr sladkých plodů stopařského úsilí přinášíme odpovědi na nejčastěji kladené otázky ke hře.

Kde najdu pravidla hry Po stopách Jetíka?

Pravidla si přečti zde.

Kde získám Jetíkův pas?

Pas si můžeš vyzvednout na sběrných místech nebo stáhnout a vytisknout.

Jaký je rozdíl mezi razítkovacím, sběrným a významným místem?

Na razítkovacím místě můžeš získat otisk Jetíkova razítka do Jetíkova pasu. Na sběrném místě můžeš kromě razítka získat i prázdný Jetíkův pas, odznaky a různé propagační materiály. Můžeš tady také požádat o účast ve slosování (viz pravidla hry). Razítkovací a sběrná místa nazýváme společně Jetíkovými místy. Rozlišení najdeš na stránkách a v seznamech míst na webu i v propagačních tiskovinách.

Naproti tomu významné místo se sbíráním razítek nesouvisí. V mapkách jsou takto označena pamětihodná místa, která určitě stojí za to navštívit, nejde ale o razítkovací ani sběrná místa hry Po stopách Jetíka.

Lze v Jetíkově pase uznat jako doklad o návštěvě jiné než Jetíkovo razítko?

Pro výdej odznaků i účast ve slosování lze uznat pouze originální Jetíkovo razítko v Jetíkově pase. Pokud na razítkovacím místě není Jetíkovo razítko dostupné, prosím, napiš o tom neprodleně Jetíkovi na e-mail editor@jetik.info. Děkujeme.

Některá razítka jsou umístěna na více místech?

Některá zařízení, která zajišťují provoz razítkovacích míst, nejsou v provozu po celý rok. Pak je razítko určitého Jetíkova místa umístěno např. jinde v zimě a jinde v létě. Taková místa poznáte podle zdvojeného názvu místa a lomítka v něm (např. „Místo, stanice HS/informační centrum“). O tom, kde je razítko umístěno právě teď, informujeme na stránce Jetíkova místa.

Mohu si pro razítko přijít kdykoliv?

Většina Jetíkových razítek je umístěna na recepcích hotelů a chat, v informačních střediscích a podobně. Všechna tato zařízení mají svou provozní dobu, kterou uvádíme na jednotlivých stránkách Jetíkových míst na tomto webu. Vzhledem k riziku neohlášené změny doporučujeme před výletem na příslušné Jetíkovo místo zavolat a aktuální provozní dobu ověřit. Např. některé rozhledny fungují v závislosti na počasí!

Co je slosování a jaké jsou ceny?

Kromě zasloužených odznaků se můžeš přihlásit do slosování o bezvadné ceny: sofsthellové bundy, zimní čepice, dětská trika zimní a letní, 35cm a 70cm plyšáka Jetíka nebo o hrníček, vždy s logem Jetíka. Všechny ceny jsou určeny pro děti. Dospělým děkujeme za bezpečný doprovod.

První slosování proběhlo v listopadu 2013, další chystáme na listopad 2014.

Jak se můžu přihlásit do slosování ?

Za prvé musíš mít v pase nasbíráno aspoň 21 razítek. Za druhé musí místa tvých razítek ležet nejméně ve 3 různých oblastech. Příklad — 21 razítek nasbíraných v Krkonoších a Jizerkách ti stačit nebude, protože by pocházela jen ze dvou, a ne ze tří oblastí. Stačí ale přidat razítko třeba z Krušných hor nebo Jeseníků, a podmínka bude splněna.

Když podmínky splníš, máš dvě možnosti, jak se přihlásit do slosování:

  1. Pokud chceš získat červený Jetíkův odznak, vyplň v pasu předepsané údaje, zajdi s ním na sběrné místo a tam pas odevzdej. Obsluha sběrného místa ti vydá odznak a pas sama pošle Jetíkovi do slosování.
  2. Pokud se ti nechce chodit na sběrné místo, vyplň v pasu předepsané údaje a pošli ho poštou na adresu Horská služba ČR, o. p. s., Ekonomické centrum, Za potokem 46/4, 106 00 Praha 10. I takto bude tvůj pas zařazen do slosování, přijdeš ale o možnost získat červený Jetíkův odznak. Odznak se vydává pouze na sběrných místech.

Existuje nějaký stručný průvodce hrou?

Ano, seznam Jetíkových míst, stručná pravidla a další informace si můžeš stáhnout zde. Leták oboustranně vytiskni, slož na třetiny a vezmi s sebou na výlety.

Doporučené odkazy

Integrovaný operační program | Evropská unie - Evropský fond pro regionální rozvoj - Šance pro váš rozvoj | Ministerstvo pro místní rozvoj | CzechTourism | Horská služba Evropská unie / Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR CzechTourism Horská služba ČR